هلی شات چیست و انواع آن کدامند؟ what is a drone with camera

هلی شات چیست؟

 

هلی شات چیست و برترین هلیشات ها کدامند؟

هلی شات به یک کوادکوپتر دوربین دار گفته می شود که برای انجام فعالیت های تصویر برداری و فیلم برداری مورد استفاده کاربران قرار می گیرد. اما ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که کوادکوپتر چیست؟ به همین دلیل بر خود واجب می بینیم تا این موضوع را شکاف دهیم و بیشتر از هواپیماهای بدون سرنشین یا پهپادها برای شما بگوییم.

پهپادها یه هواپیماهای بدون سرنشین گفته می شود که با استفاده از یک فرستنده رادیویی و از فاصله دور قابل کنترل می باشند. در واقع برای شناخت بهتر می توانید مقاله ” کوادکوپتر چیست؟ ” را از همین منبع یعنی فروشگاه دی جی آی لند مطالعه کنید تا به درک کاملی از این هواپیماهای هدایت پذیر از  دور دست بیابید. اما پهپادها از بدل ورودشان به زندگی بشر فعالیت های زیادی را بر عهده گرفتن که یکی از مهمترین فعالیت های آنها که امروزه شاهد گسترش چشم گیر آن هستیم تهیه تصاویر و فیلم های هوایی می باشد. پرنده هایی که مسئول چنین شگفتی هستند هلی شات نام دارند. شاید می توان گفت بعد از پهپادهای نظامی که تجربه حضور آنها در جنگ های هوایی به سال 1850 بر می گردد هلی شات ها برترین محصولات در این عرصه می باشند. محصولاتی که کمپانی های سازنده یا بر روی آنها دوربین نصب می کنند یا کاربر با توجه به سلیقه و نیاز خود میتواند انواع دوربین سنیگین وزن و سینمایی را بر روی آنها قرار دهد. نهادها و مجموعه های فیلم برداری که در عرصه سینما ، برنامه های تلویزیونی، ساخت مستندها، آتلیه های عروسی و تهیه تیزرهای تبلیغاتی برای معرفی محصولات و غیره همگی از استقبال کننده های کوادکوپتر های دوربین دار یا هلی شات ها می باشند.

مهمترین قابلیت های یک هلیشات خوب کدامند؟

یک هلیشات باید از ویژگی های خوبی بهرمند شود  تا بتواند نظر کاربران را جلب  کند. برای ساخت فیلم های سینمایی تهیه کنندگان از دوربین های پیشرفته ای استفاده می کنند اما آیا این هواپیماهای بدون سرنشین به چنین دوربین هایی مجهز میباشند؟ در پاسخ تقریبا می توان گفت خیر، اما راه چاره چیست؟ استفاده از پهپادهای صنعتی برای حمل دوربین های سنگین وزن و سینمایی تنها موقعیت برای فیلم برداری با دوربین های پیشرفته به صورت هوایی می باشد. اما در پایین به تمامی قابلیت های یک هلی شات خوب اشاره خواهیم کرد مواردی که مطمئنا می توانند تاثیر فراوانی بر قیمت یک هلی شات داشته باشند.

کیفیت تصویر و ویدئو

از آنجایی که هنگام فیلم برداری تمامی تمرکز کاربران بر کیفیت فیلم های گرفته شده می باشد، بنابراین می توان نتیجه گرفت که هلیشات هایی که بهترین کیفیت عکس و فیلم را دارند قدرتمندترین های بازار جهانی باشند. محصولاتی که دارای چنین ویژگی هایی می باشند پهپادهای صنعتی دی جی آی یعنی کوادکوپترها و هگزاکوپترهای ماتریس میباشند. DJI Matrice دارای پیشرانه های قدرتمند می باشند تا بتواند دوربین های سنگین وزن و سینمایی را حمل کند. بر روی این پهپادهای فیلم برداری می توان گیمبال های DJI Ronin را نصب کرده و بر روی این مانت های نگهدارنده انواع دوربین سنگین وزن را نصب کرد. بنابراین می توان گفت که پهپادهای صنعتی به خاطر قدرت حمل بالایی که دارند میتوانند دوربین های پیشرفته ای حمل کرده و با کیفیت ترین تصاویر و ویدئوها را به ثبت برسانند.

مداومت شارژی(زمان پرواز) برای تهیه فیلم های طولانی

یکی دیگر از قابلیت های یک هلی شات خوب مداومت شارژی یا مدت زمانی است که هلیشات می تواند با هر بار پرواز در آسمان باقی بماند. این مداومت شارژی وابسته به ظرفیت باتری و وزن پرنده می باشد، یعنی هر چه ظرفیت باتری در نظر گرفته بیشتر و وزن تیکاف هلی شات کمتر باشد زمانی که کوادکوپتر می تواند در آسمان بماند افزایش می یابد. محصولاتی که مداومت شارژی بالایی دارند این اجازه را به کاربران میدهند تا بتوانند ویدئوهای طولانی تر تهیه و به ثبت برساند.

قدرت حمل و برد مسافتی بالا

توان حمل یک هلیشات این اجازه را به کاربر می دهد تا بتواند دوربین های پیشرفته تری بر روی هلی شات نصب کند. در ضمن هر چه یک هلیشات قدرت بیشتری داشته باشد این این اجازه را به فیلمبردار می دهد تا لوازم مورد نیاز برای یک فیلم برداری حرفه ای نظیر گیمبال، نورافکن و غیره را بر روی آن نصب کند. کوادکوپترهای صنعتی ماتریس که ساخت کمپانی دی جی آی می باشند از این ویژگی بی نظیر بهره می برند. برای فیلم برداری از مناطق صعب العبور و دوردست که کاربران به راحتی نمی توانند به آن مناطق دسترسی پیدا کنند پرنده های فیلم برداری با برد مسافتی بالا می توانند به کمک فیلم برداران بیایند.

سیستم اجتناب از موانع و دنبال کردن سوژه

کوادکوپترهای فیلم برداری مویک یکی از هوشمندانه ترین پرنده های فیلم برداری می باشند که همیشه دارای سنسورهای تشخیص مانع و قابلیت دنبال کردن یک سوژه متحرک بوده اند به جز محصول اخیر این کمپانی یعنی مویک مینی که فاقد این قابلیت ها می باشد. این کوادکوپترها از تمامی طرفین قادر به تشخیص موانع می باشند و با وجود چنین قابلیتی به همراه سیستم تعقیب و گریز هوشمندانه دیگر کار فیلم  برداری از یک شخص یا سوژه متحرک برای فیلم برداران بسیار راحت می باشد.

بهترین هلی شات ها کدامند؟

اما بعد از معرفی آیتم های یک هلی شات خوب و پیشرفته قصد داریم تا بهترین برند جهانی در عرصه ساخت و تولید کیت های پروازی و فیلم برداری را خدمت شما عزیزان معرفی کنیم ، کمپانی دی جی ای میتواند معتبر ترین برند حال حاضر در زمینه ساخت پهپادهای غیر نظامی باشد. این شرکت چینی با فعالیت های گسترده ای که در فناوری ساخت دستگاهای الکترونیکی داشته توانسته سهم قابل قبولی از بازار هواپیماهای بدون سرنشین و کنترل از راه دور را به خود اختصاص دهد. اما فعالیت های این فعال بازار جهانی پهپادها به همین محصولات کفایت نکرد و توانسته در چند سال اخیر با ساخت گیمبال های پیشرفته و همچنین از قبل دوربین های قدرتمند زنوس حضور فعالی در عرصه تولید تجهیزات فیلم برداری داشته باشد. در زمینه ساخت هلی شات کمپانی های دیگری نظیر ام جی ایکس فعالیت داشته اند اما نتوانسته اند در حد و اندازه دی جی آی ظاهر شوند و کوادکوپترهای ساخته شده توسط این کمپانی ها در رده محصولات هابی قرار گرفته اند.

اکنون شما کاربرانی که در رابطه با هلیشات ها یا پهپادهای فیلم برداری اطلاعات کافی نداشته اید، با مطالعه این بخش مطمئنا به درک کاملی از یک هلی شات رسیده اید و در ادامه همین بخش ما بهترین هواپیماهای بدون سرنشین و فیلم برداری را به شما معرفی خواهیم کرد. محصولاتی که همگی ساخت کمپانی دی جی ای می باشند.

پهپادهای صنعتی DJI

محصولات صنعتی این کمپانی شامل پهپادهای کشاورزی یعنی DJI Agrase و درون های فیلم برداری نظیر هگزاکوپتر و کوادکوپترهای ماتریس می باشند. اما روی بحث ما درباره کوادهای فیلم برداری یعنی ماتریس ها می باشد، پرنده هایی که به سبب قدرت حمل زیاد و مداومت شارژی بیش از 35 دقیقه توانسته اند به عنوان برترین کوادکوپتر فیلمبرداری دست یابند. بر روی این مولتی روتورها می توان لرزشگیرهای پیشرفته نظیر رونین ام (Ronin  M) و رونین ام ایکس (Ronin MX) را که مطمئنا نزد شما فیلم برداران حرفه ای شناخته شده می باشند نصب کرد. فیلم سازان سینمایی با توجه به سلیقه و نیاز خود می توانند دوربین های پیشرفته و سینمایی بر روی این کوادکوپترها نصب کنند. ماتریس ها دو قابلیت مهم دیگر دارند که در هیچ کوادکوپتری حتی به صورت ناچیز مشاهده نمی شود. این دو ویژگی مهم عبارتند از امکان نصب دو دوربین به صورت همزمان جهت فیلم برداری پیشرفته و بسیار حرفه ای و مورد دوم عبارت است از قابلیت نصب دوربین بر سطح بالایی پهپاد که این امکان را میدهد تا بتوانید به راحتی از زیر یک سطح نظیر سطح پل ها و سایر پروژه های صنعتی فیلم برداری کنید. ماتریس ها دارای قدرت حمل بالایی می باشند به عنوان مثال هلیشات ماتریس 600 پرو توانایی حمل 6 کیلوگرم وزن را دارد و از دوربین هایی که می توان بر روی آن نصب کرد می توان به RED EPIC اشاره کرد. این پهپادها معمولا با توجه به وزن بالایی که دارند از یک باتری با ظرفیت بالا بهره می برند تا بلکه بتوانند مداومت شارژی لازم را داشته باشند. Matrice 600 pro با 6 عدد باتری TB48s می تواند حدود 38 دقیقه در آسمان دوام بیاورد. فلایت کنترل های پیشرفته، سیستم انتقال ویدئویی پیشرفته با کمترین تاخیر و غیره از تمامی نکات مثبت این هلی شات می باشند.

کوادکوپتر اینسپایر – DJI Inspire

دومین کلاس برتر کمپانی دی جی ای پرنده های سرعتی اینسپایر می باشند محصولاتی که معرف آنها همین سرعت و قابلیت نصب دوربین بر روی آنها است. کمپانی این پرنده های فیلمبرداری را جهت فیلم برداری حرفه ای از مسابقات ورزشی نظیر اسب دوانی، دومیدانی و کارهای تحقیقاتی، ساخت مستندها برای تعقیب حیوانات شکارچی با سرعت فوق العاده خود و غیره همگی از عهده این پهپاد فیلم برداری بر می آیند. بر روی این مولتی روتورها می توان انواع دوربین Zenmuse X7 , Zenmuse X5S و Zenmuse X4S را نصب کرد. اینسپایر علاوه بر قدرت حمل و سرعت 94 کیلومتر بر ساعت که دارد بسیار هوشمندانه می باشد و از 6 دوربین برای سنجش موانع و تشخیص انواع حالات دست و ژست ها برای ثبت عکس های هوایی با اشاره دست بهره می برد. به عنوان مثال Inspire 2 Zenmuse X7s دارای 7 دوربین که علاوه بر دوربین زنوس بقیه موارد برای حفظ ایمنی پرنده و تصویر برداری و فیلم برداری پیشرفته به کار گرفته شدند.

پهپادفانتوم (Dji Phantom)

فانتوم ها بعداز اینسپایر ها رقابت حساسی با خانواده مویک دارند. محصولاتی که گویا قدمت بیشتری نسبت به مویک ها دارند اما تفاوت چندانی در آنها مشاهده نمی شود. شاید فانتوم ها دوربین های بهتری دارند و برای فیلم برداری مناسب تر باشند اما این نکته را هم بدانید که DJI Mavic قابلیت حمل راحت تر و طراحی فشرده تری دارند. پهپادهای از دوربین های 20 مگاپیکسل بهره می برند، دوربین هایی که از سنسور CMOS 1/2.3 با کیفیت خیره کننده امکان ثبت فیلم های حرفه ای و بسیار شفاف را فراهم می آورند. هنگام خرید هلی شات قیمت هر محصول با توجه به نیاز و پول مشتری می تواند تصمیم نهایی را اعلام کند. تنوع قیمت یکی از ایده هایی بوده که کمپانی دی جی آی تلاش داشته تا آن را همیشه در محصولات پروازی خود رعایت کند. از کوادکوپتر تلو که یک پرنده هابی با قیمت پایین بوده تا پهپادهای صنعتی که قدرت اول بازار جهانی هستند همگی نشان دهنده گستردگی محصولات و تنوع قیمت و قابلیت می باشد. در میان پهپادهای فانتوم Dji Phantom 4 pro v2 پیشرفته ترین می باشد و با سرعت 72 کیلومتر بر ساعت میتواند در میان فانتوم ها سریعترین باشد. دوربین نصب شده بر روی این پرنده دارای کیفیت 20 مگاپیکسل در تصویر برداری و توانایی ثبت فیلم های 4K با فریم 60 بر ثانیه را دارد.

کوادکوپتر تاشوی مویک (Dji Mavic)

بعد از فانتوم ها می توان پرنده های مویک را پیشرفته ترین کواد کوپترهای دوربین دار کمپانی دی جی ای دانست. این محصولات بر خلاف فانتوم ها از یک طراحی پیچیده و تاشو بهره می برند که بعد از پرواز می توان بال های آنها را جمع کرده و در یک محفظه یا هارد کیس مخصوص حمل و نگهداری کرد. مداومت شارژی این پرنده ها حدود 30 دقیقه ارزیابی می شود. این کوادروتورها از محدوده قابل کنترل بیش از 7 کیلومتر بهره می برند. پرچمدار این خانواده می تواند مویک 2 پرو باشد محصولی که از دوربین 20 مگاپیکسل برای آن در نظر گرفته اند  تا بلکه بتواند با فانتوم ها برابری کند. این ربات های پرنده دارای وزن اندکی می باشند و با استفاده از چند دوربین و سنسور مادون قرمز تعادل و امنیت پرنده را حفظ می کنند.

پهپادهای هابی اسپارک و مویک ایر

دو کوادکوپتر مویک ایر و اسپارک تولیدی سال 2018 دی جی آی می باشند، هلی شات هایی که بیشتر جنبه تفریحی دارند تا فیلم برداری و تصویر برداری . کیفیت تصویر برداری آنها قابل مقایسه با مویک و فانتوم نمی باشد اما با توچه به قیمت آنها در می یابیم که انتخابی مقرون بصرفه و مناسب می باشند.

نمایندگی معتبر برای خرید هلیشات

دی جی آی لند به عنوان یکی از برترین نمایندگی های مجاز دی جی ای در ایران می باشد که تمامی محصولات پروازی این شرکت چینی را با بهترین شرایط و خدمات به مشتریان عرضه می کند. اما هنگام خرید هلیشات باید ابتدا تمامی اطلاعات بالا را مطالعه کرده سپس برای یک خرید مناسب محصولی متناسب با نیاز و سلیقه خود را خریداری کنید.

هلی شات چیست؟

به کوادکوپتری که دارای دوربین می باشد یا قابلیت حمل دوربین دارد هلیشات می گویند.

هلی شات در چه زمینه ای استفاده می شود؟

از هلیشات برای تهیه فیلم ها و عکس های هوایی به صورت حرفه ای استفاده می شود. از این پرنده های دوربین دار در عرصه های مهمی نظیر فیلم برداری صنعتی، تهیه تیزرهای تبلیغاتی، فیلم های سینمایی و تلویزیونی، ساخت مستندها و تهیه تحقیقات هوایی استفاده می شود. امروزه آتلیه های عروسی از این کوادکوپترهای تصویر برداری جهت تهیه بهترین عکسها و ویدئوهای هوایی به کار می گیرند.

یک هلیشات خوب چه ویژگی هایی دارد؟

مهمترین قابلیت یک هلی شات خوب کیفیت فیلمبرداری و مداومت پروازی آن می باشد. کوادکوپترهای صنعتی که قابلیت حمل دوربین های سنگین وزن را دارند می توانند بهترین کیفیت ویدئویی و تصویری را ارائه دهند. این پهپادها از مداومت پروازی بیش از 35 دقیقه بهره می برند.

بهترین هلی شات برای مبتدیان کدام است؟

مطمئنا مهمترین مسئله برای یک مبتدی احتمال کرش و خرابی پرنده می باشد که توصیه ما به شما خرید هلیشات هایی میباشد که کیفیت فیلم برداری نسبتا مناسبی داشته اند و علاوه بر این قیمت مقرون به صرفه ای داشته باشد. به عنوان مثال پهپاد دوربین دار اسپارک گزینه مناسبی برای مبتدیال و علاقمندان به تصویر برداری هوایی می باشد.

یک هلیشات چند دقیقه می تواند پرواز کند؟

زمان پرواز برای هلی شات ها وابسته به ظرفیت باتری، وزن پرنده و سرعت آن می باشد. که هرچه وزن یک پرنده کمتر باشد و باتری در نظر گرفته برای آن ظرفیت بیشتری داشته باشد می تواند دقایق بیشتری در آسمان پرواز کند.

چه عواملی بر قیمت هلیشات تاثیر گذار می باشد؟

از مهمترین قابلیت هایی که می تواند بر قیمت یک پهپاد فیلم برداری تاثیر گذار باشد عبارتند از:
1- دوربین با کیفیت یا قابلیت حمل دوربین های سنگین وزن و پیشرفته
2- مداومت پروازی بیشتر برای ثبت تصاویر و فیلم های بیشتر
3- بهرمندی از سنسورهای اجتناب از موانع و تعقیب سوژه
4- برد مسافتی بالا برای فیلم برداری از دورترین نقاط به محل تیکاف
5- تعادل و ثبات بیشتر جهت رفع هر گونه لرزش

logo.djiland

 

دی جی آی لند
نمایندگی DJI

دی جی آی لند نمایندگی و مرکز فروش تخصصی محصولات DJI با ارزانترین قیمت در ایران به همراه قطعات و لوازم یدکی همراه با آموزش ها و خدمات پس از فروش

این مطلب را به اشتراک بگذارید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شاید دنبال اینها میگردی؟